Здолати депресію допоможе равлик

10.04.2016

Мабуть, саме незвичайне Домашня тварина, яке не здатне нікого налякати, — це гігантська Африканська равлик (ахатина фулика, Східно - Африканська ахатина). Доросла особина досягає в довжину 30 см, це найбільший вид Сухопутних молюсків! Равлик вельми цікава, обожнює купатися, дізнається свого господаря і любить з ним спілкуватися: розглядає його вусиками-очима, корча при цьому забавні пики.

У багатьох країнах африканську равлика вважають небезпечною біологічною зброєю. У США її власнику загрожує штраф $5000 і тюремне ув'язнення терміном до 5 років. У минулому столітті кілька ахатин привіз до Флориди захоплений ними зоолог. Вже через рік ці симпатяги настільки розмножилися, що почали поїдати все навколо, — посіви, траву, дерева і навіть штукатурку на будинках! Американцям знадобилося кілька років і мільйони доларів для їх знищення. Не дивно, що після цього влада заборонила не тільки ввезення і розведення, а й утримання всеїдних «африканок» в приватних будинках.

Подібні історії повторилися і в інших країнах, які знаходяться в тропічних і субтропічних регіонах планети (наприклад в Індонезії та Малайзії). У Європі, де клімат не дозволяє ахатинам жити і розмножуватися в природних умовах, вони стали популярними кормовими молюсками і домашніми тваринами.

В Україні ВИРОЩУВАННЯ африканських равликів - це або хобі, або бізнес, що приносить прибуток (цена25-сантиметрового молюска — 40-50 грн.). Як і виноградний равлик, ахатина фуліка-традиційний елемент французької національної кухні.

Проблем з реалізацій вирощених ахатин не виникне, якщо будуть оформлені необхідні довідки. Справа в тому, що равлики (як і всі молюски) — переносники гельмінтів (глистів). Більшість київських ресторанів цікавить можливість закупівлі невеликих партій африканських равликів. Серед оптових покупців кілька литовських фірм-експортерів.

Масове Равликове виробництво в наших кліматичних умовах досить енерговитратно, а тому заробити мільйони на «Улі» (так ласкаво називають ахатин колекціонери) навряд чи вдасться.

Особливості догляду та розведення

В якості житла для ахатин підійдуть тераріуми і будь-які пластикові ємності об'ємом не менше 10 л на одну особину. Вони повинні мати кришку і вентиляційні отвори (в кришці або в стінках).

На дно обов'язково насипають землю-підійде універсальна - для квітів або кокосовий субстрат в брикетах. Перед внесенням її необхідно прожарити в мікрохвильовій печі або в духовці (5-10 хв.), щоб убити личинки комах. Товщина грунту (від 2 до 10 см) залежить від розміру равлики—при бажанні вона повинна в нього закопатися повністю. Для оформлення тераріуму можна використовувати кору дерев, гілочки, корчі, мох. А ось галька або камені не рекомендуються (равлик може впасти на них і зламати панцир).

Обов'язково повинна бути ємність з водою, щоб тварина могла при необхідності попити або прийняти ванну.

Сприятливий для ахатин температурний режим - від 25-30°С.вологість 50-60%, щоб її підтримувати, стінки тераріуму і равлика обприскують водою з пульверизатора 1-2 рази на день. Купати її під проточною водою або душем краще ввечері.

Равлики-нічні жителі, тому люблять «побешкетувати» у вечірній час. Харчуватися вони вважають за краще теж після заходу сонця. Годувати їх можна практично всім, крім маринованих, гострих, солоних, солодких, копчених і смажених страв з вашого столу. Запам'ятайте: сіль-отрута для ахатини! В її раціоні повинні бути тільки натуральні продукти: фрукти, овочі, зелень, крейда або шкаралупа яєць (для зміцнення черепашки), вівсяні пластівці, корм для кішок і собак. Наприклад, я вирощую близько 400 равликів, яких годую висівками, додаючи борошно грубого помелу і крейда. Їдять равлики багато, а якщо їх не годувати 3— 4 дні, впадають в сомнамбуліческое стан.

Статевої зрілості ахатини досягають в 6-15 міс. (залежно від клімату). Вони гермафродити, тобто мають як чоловічі, так і жіночі статеві органи. При низькій щільності популяції можливе самозапліднення, але це досить рідко. Для розмноження потрібна друга равлик від інших батьків (схрещування особин з однієї кладки часто призводить до каліцтва). При спарюванні двох ахатин однакового розміру ВООЗ

можна двостороннє запліднення. Якщо молюски різні, більша особина виступає як жіноча (розвиток яєць вимагає великих енергетичних витрат). Равлик розмножується кожні 2 місяці (в кладці 150-300 яєць). Розвиваються зародки при температурі 20°С максимум 17 днів (при більш низькій температурі процес сповільнюється). Живуть "африканки" до 10 років.

А ще ахатина має цілющі властивості - її слиз сприяє загоєнню ран, а її господар ніколи не буде страждати від депресії!

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення
Як часто Ви купуєте вихованцеві смаколики? *