Молочна змія (Lampropeltis triangulum hondurensis)

10.04.2016

Рід королівські змії – Lampropeltis) - велика і дуже варіабельна група змій, що відноситься до неотруйним ужеобразним (Colubridae). Ці близькі родичі європейських мідянок поширені від південного заходу Канади до півночі Південної Америки, причому найбільша різноманітність цих змій спостерігається в США і Мексиці. Для людини вони не представляють ні найменшої небезпеки, добре живуть і розмножуються в неволі і є одними з найпоширеніших і улюблених тераріумних тварин. Всі види роду дуже красиві, мають яскраве забарвлення, невеликі розміри (від 50 см до 2 м) і відносно маловимогливі до умов утримання. В межах свого широкого ареалу королівські змії займають досить багатий спектр біотопів і харчуються різними дрібними тваринами, проте в неволі майже всі види можна утримувати в нескладних тераріумах з подібними показниками і на однаковій дієті.

Найпоширенішою і, можливо, найяскравішою змією роду є молочна змія L.triangulum. Протягом величезного ареалу від канадського Квебека до Венесуели і Еквадору мешкає 25 добре відрізняються підвидів – як за забарвленням і біотопічним перевагам, так і за розміром (найменші-40-касантиметрові L. t. elapsoidesіL. t. syspila, найбільші-півтора-двометровіL. t.hondurensisіL. t. micropholis). Найчастіше в неволі містяться Мексиканські L. t. sinaloaeі L. t. cambelli,а також L. t. hondurensis. Останні поширені в Гондурасі, крім його північно-західній частині, Нікарагуа і на північному сході Коста-Ріки.

Для утримання молочної змії знадобиться тераріум горизонтального типу з промірами близько 80х55х55 см, в якості грунту в якому використовують будь гігроскопічний матеріал (сухий сфагнум, кокосовий субстрат і т.п.). Можна використовувати тераріум меншого розміру, але в міру того, як тварина буде дорослішати і рости, житло доведеться збільшити. Обов'язкова наявність просторого басейну з водою і декількох зручних для змії укриттів. Важливо стежити за чистотою води в басейні, адже змія буде там не тільки купатися, а й пити.

Загальний рівень вологості повинен бути відносно низьким, для його підтримки досить кілька разів на тиждень обприскувати тераріум теплою водою. При цьому необхідно створити камеру вологості (для цього потрібно щодня рясно зволожувати субстрат під одним з укриттів). Денна температура в оселі молочної змії повинна становити 25-32 0С, нічна – 18-200С. слід також пам'ятати про те, що температура в різних частинах тераріуму також повинна відрізнятися: більш висока в місці з верхнім або нижнім обігрівом і на кілька градусів нижче – в частині, де розташований басейн. Таким чином, тварина буде мати можливість вибирати більш комфортні для себе умови – зігрітися або охолодитися в разі необхідності. Освітлення в тераріумі має бути досить яскравим з тривалістю світлового дня до 14 годин, обов'язковою є установка ультрафіолетової лампи, адже вона замінює тварині природне сонячне світло. Без ультрафіолету Змії не в змозі засвоїти всі корисні речовини, одержувані ними з корму; хворіють на рахіт і шкірні захворювання. Для молочної змії підійдуть лампи типу ReptiGlo5.

Майже всі види молочних змій, особливо Північні, вимагають зимівлі протягом 2-3 місяців при температурі 5-150С. від неї можна відмовитися в разі, якщо тварини не пускаються в розведення, однак для отримання потомства від молочних змій влаштувати зимівлю необхідно. Статевозрілими ці рептилії стають у віці близько 2-х років. За 15-20 днів до початку зимівлі тваринам перестають давати корм, даючи можливість кишечнику повністю очиститися. Тиждень змій можна тримати в їх тераріумі без обігріву, при кімнатній температурі, щоб дати їм можливість поступово звикнути до зниження температури. Після цього можна помістити їх в зимувальну камеру. Можна використовувати відсік холодильника з відповідною температурою. Кожні кілька днів оглядайте тварин. Після закінчення зимівлі (її мінімальний термін-3 тижні, але краще потримати змій в сплячці довше) самця повертають в тераріум, а через пару днів - і самку, після чого піднімають температуру до 30-320С. до першої після зимівлі линьки змій містять спільно, потім самця краще відсадити і посилено годувати самку, включаючи в її раціон якомога більше новонароджених гризунів – самого повноцінного для змій корму. Вагітність триває 48-70 днів, в залежності від параметрів змісту. У кладці 4-12 яєць, з яких через 59 діб при інкубації в камері з температурою 25-290З вилуплюються молоді змійки, що мають досить великий розмір - до 35 см, в середньому-20 – 27см. після першої линьки, яка відбудеться через 20-23 дня після вилуплення, малюкам потрібно запропонувати корм-новонароджених мишенят.

Основним кормом в неволі служать миші, щурята, курчата, дрібні ящірки. Після запуску кормової тварини в тераріум варто вимкнути світло-молочні змії активні в сутінках і вночі. Молочні змії схильні до канібалізму, тому особин різного розміру не варто утримувати разом.

Молочна змія стане прекрасним вихованцем як для досвідченого, так і початківця тераріуміста завдяки величезній різноманітності колірних варіацій, врівноваженому характеру і простоті в змісті.

Коментарі

я у вас на фото
Нове повідомлення
Як часто Ви купуєте вихованцеві смаколики? *