Особливості британських кішок: що потрібно знати відповідальним господарям

07.03.2023

Якщо ви побачили в оголошенні, що продаються Британські висловухі кішки — це щонайменше неграмотно або вас намагаються надути. Закрийте і біжіть геть. Запам'ятайте, є дві різні породи: Британська короткошерста і шотландська. Кішки британської породи приземкуваті, плюшеві, у них короткий товстий хвіст і тільки прямі вуха. Шотландці більш витончені, з довгим хвостом і лапами, вони бувають прямоухі і висловухі.

Історія британської породи

Британці-чи не єдина порода, чия назва збігається з місцем, де їх почали розводити. Працювати над породою англійські заводчики почали ще до Другої світової війни. Вони вибрали тварин з масивним корпусом, круглою і щільною шерстю. Під час війни Розплідники були зруйновані, і довелося починати заново. Щоб отримати тварин з важким кістяком, до початкової породи приливали кров перської і екзотичної короткошерстої кішки.

Британці - тільки блакитні або можна рудого?

Розведення почалося з породи "Британська блакитна", відповідно, стандарт кольору спочатку був тільки Блакитний. Пізніше виводили нові відтінки, і сьогодні визнають більше 180 варіантів забарвлення, офіційно зареєстрованих для цієї породи. Однотонних забарвлень всього сім, включаючи чорний, червоний (рудий), білий.

Існують також черепаховий забарвлення, типований (з сріблом), рисунчастий, колор-пойнтовий (з темними мітками) і біколорний.

Скільки живуть британські кішки

Британский кот

Британські кішки-витривалі тварини і живуть 12-15 років. Є й справжні довгожителі, яким 20 і більше років. Порода менше, ніж інші, схильна до мутацій, генетичних і онкологічних захворювань. Британці не люблять стресів. Галасливі, активні ігри не для них. Спокій, свобода і правильне харчування допоможуть кішці бути членом вашої родини дуже довго.

Правила годування: можна і не можна

Перше правило – свіжа очищена питна вода у скляній або керамічній мисці у вільному доступі. Профілактика сечокам'яної хвороби в першу чергу заснована на якості води. Молоко не замінить води, це їжа, і підходить воно кошенятам до 2-3 місяців при натуральному годуванні. У міру дорослішання тварини гірше перетравлюють лактозу і можуть заробити розлад травлення, тому для тварини підходять кисломолочні продукти жирністю 1% у вигляді ласощів або прикормів. Друге правило - суворо не рекомендується змішувати натуральну їжу та зоокорми, марки кормів між собою в будь-якій конфігурації. Третє правило - британські висловухі кішки - це велика порода і вимагає у своєму харчуванні підвищену кількість таурину (вітамін для серцевого м'яза), хондроїтинів та глюкозаміну.

Натуральне годування

Їжа, яку давати не можна або не варто:

  • сира свинина - може бути заражена вірусом Ешенського, який безпечний для людей і собак — але смертельний для кішок;
  • річкова риба-кістлява, кішка може вдавитися або отримати глисти;
  • жирна риба-погано для печінки;
  • "людська їжа" — солодке, копчене, солоне-об'ївшись шоколаду, кішка може навіть загинути.

Можна і потрібно:

  • будь-яке пісне м'ясо у відвареному вигляді;
  • нежирна риба - тріска, пікша, горбуша, навага, рибу приварюють 3-5 хвилин;
  • сир 1%, кефір 1%;
  • рис, гречка, морква, буряк, кабачок, фрукти всього трохи (загальна частка не менше 30% для здорової тварини);

Обов'язково! Мультивітаміни не нижчі від преміум класу з високим вмістом таурину: У доступних продуктах його практично немає, а самостійно організм кота цей вітамін не вирибає.

Сухий корм

Не нижче за преміум класу з високим вмістом таурину;

Спеціалізовані корми для цієї породи:

При вільному доступі до їжі кішки харчуються до 30 разів на день дрібними порціями. Так природою влаштовано їхнє травлення. Якщо Ваша тварина схильна до повноти, краще розділити добову норму хоча б на 4 прийоми їжі (2 вранці, 2 ввечері, якщо Ви на роботі). Так вони привчаються до порядку і немає ризику, що їжа зіпсується, а тварина матиме надмірну вагу. Кошенята, вагітні та годуючі кішки повинні їсти частіше. Кастровані тварини вважаються менш рухливими відповідно схильними до повноти. Для них рекомендується менш калорійне харчування.

Скільки важить британський кіт

Є міф, що британці важать 12-15 кг — мовляв, порода велика. Ні, 12 кг — це просто дуже роз'їдався кіт. Нормальна здорова вага для британця 6-9 кг.

Догляд за британською короткошерстою

Купувати спеціальний туалет - глибокий, щоб можна було вирити ямку. Якщо в лотку досить піску або наповнювача, у кішки спрацьовує природний інстинкт, і її не потрібно спеціально навчати.

Британські коти короткошерсті, тому доглядати за шерстю не складно: її вичісують щіткою з м'якою щіткою або ганчірочкою. Линяють тварини навесні і восени (сезонна линька), а також через стреси, після вагітності. Важливо: давайте спеціальну пасту для виведення шерсті, яку кішка заковтує, щоб в шлунку не утворилися грудки.

Дуже сумно втрачати вихованця через недбалість або незнання. Не полінуйтеся і встановіть металеві сітки на вікнах — навіть сама спокійна кішка може піддатися інстинкту і погнатися за пташкою. Відучіть лазити по шторах, грати з електричними шнурами. Забудьте про дощику на Новий рік, не розкидайте поліетиленові пакети. Наковтавшись сторонніх предметів, кішка може загинути.

Справи сімейні: як "гуляють" і народжують британські кішки

Котенок британской голубой

Коли у кішки почнеться перша тічка-питання дуже індивідуальний: може і в п'ять з половиною місяців, і в рік. Те ж і з частотою «гуляння» — деякі течуть через кожні 15-25 днів, а інші — два рази на рік. Грає роль спадковість і гормональний фон.

Тривалість першої тічки у молодої кішечки 3-4 дні, у старших народжував — довше. В першу вагітність ви можете очікувати 2-3 кошеня, потім 4-5. Але бувають і матері-героїні-народжують і сім, і дев'ять кошенят.

Про британців можна дізнатися ще багато цікавого, а захоплений кошатник може читати про свого улюбленця годинами. До речі, а ви знали, що подружка Гарфілда - це британська кішка?

Коментарі

Кота взяли себе уже когда ему было 7 мес, сейчас ему 10.5 лет. Очень ласковый, лезет ко всем на руки, любит детей, лазит по сумкам. Иногда до сих пор играет, бегает за фанатиком. Ест все подряд и сухой корм, и еду "со стола". Один раз потерялся на даче , через 3 дня пришел, в другой раз потерялся в частном секторе, думали не найдем, пришел сам ночью через 2 недели. Причем кот кастрирован и нет когтей. Когда был совсем молодой даже ловил мышей). В этом году гостил в деревне лето. Никогда его не прививали и не лечили тьфу-тьфу. Вообщем уникальный кот, я оч надеюсь, что он проживет с нами ещё долго!
БРИТАНСКАЯ ВИСЛОУХАЯ? ТАКОЙ ПОРОДЫ НЕТ!
С 2004 года только не добросовестные заводчики могут скрестить шотланскую вислоухую и британца. ЭТО ЗАПРЕЩЕНО! Плод такой вязки_страдают обе породы!
Сегодня существует отдельная порода — британский кот (некоторые называют его английским). У него уши стоят. Всегда! Поэтому, если вам кто-то говорит, что продается вислоухая британка или британец, не верьте. Существует отдельная порода — шотландская вислоухая (скоттиш-фолд) и прямоухая (скоттиш-страйт). Также есть длинношерстная (пушистая) разновидность: хайленд-фолд и хайленд-страйт. Всего 4 разновидности. Но в любом случае, если вы хотите купить британца, значит вы должны понимать, что уши у него будут прямыми. А если вы хотите вислоухого, то это может быть только шотландец.Добрый день. Полностью с Вами согласны. Мы пишем в начале статьи, что есть две разные породы: британская короткошерстная и шотландская. Кошки британской породы приземистые, плюшевые, у них короткий толстый хвост и только прямые уши. Шотландцы более изящны, с длинным хвостом и лапами, они бывают прямоухие и вислоухие.

Сегодня пошли 4 сутки,как умер наш плюшевый британец "Барсюша".так тяжело это осозновать,ему было всего 5 лет и 9 месяцев,очень был болезненным с детства,то мочекаменная болезнь ,то глазки слезились,то врождённый порок сердца,не за долго до смерти,надулся животик перестал пить и кушать,отнесли в ветклиника сделали УЗИ была жидкость в брюшной полости и сморщенная печеночка,прописали лечение,но увы не помогло, очень мучался перед смертью,ходил из угла в угол,а эти глазки,смотрят на тебя так преданно,очень больно терять любимчика, особенно когда это происходит скоропостижно,а ещё печальней когда проходишь мимо его любимых мест для сна,и печально осозновать,что больше не увидишь такого любимого и родимого(
Вчера нашли нашу Милашка мертвую, внезапная смерть, была пена из рта, и какие-то не понятные прозрачные выделения на полу. Моей крошке было 7 лет 7 месяцев, на кануне было обычное поведение.
Нашего британца ( сейчас 2 года) часто рвёт. Уже два раза были у ветеринара. Ничего дельного не сказали нам. Корм поменяли, взяли для чувствительного желудка - не помогло. Правда, наш кОтя любит целофан жевать. Как ни прячь, все равно найдёт! Но рвёт его не от этого. Не знаем, что делать.

Добрый день. Рекомендуется: 1. Исключить из рациона всё кроме корма. ТЕМ БОЛЕЕ пластик (мелкие частицы могут наносить значительный вред Вашему животному). 2. Купить пасту для выведения шерсти и использовать ОБЯЗАТЕЛЬНО! согласно инструкции. Поедание некоторых предметов может быть связано с попыткой вызова искусственной рвоты (что тоже не есть хорошо, а наоборот вредит). 3.Сделать полную прогонку внешних и внутренних паразитов (тем более, если это не делается как положено). 4.Сменить ветеринарную клинику и провести для начала полное узи внутренних органов.

Почитал тут сообщения и загрустил , я же только собираюсь купить котёнка британца и уже думаю что через 10 лет он умрёт .....
Лучше кошка или кот , что посоветуете ?

Добрый день. На самом деле пол питомца не определяет черты его характера. Каждая кошка - уникальна. Среда, в которой растёт кошка, и личность хозяина влияют на поведение питомца.

хочу и свою оставить свою прелесть. её звали марта,и у неё были проблемы с ушами, ушной опухоль,но врачи сказали что она не выживет при операции,но в один день разрушило мою жизнь. прихожу с магазина,а моя мартуся лежит не дыша уже,в историке побежала с ней к ветеринару,в итоге у неё остановка сердца,иза стрессов и ещё что-то,но ей было 10 лет. я её очень люблю,и надеюсь что она там в небесах хорошо себя чувствует
Нашему коту 14 лет. Когда был молодой, был независимым, не очень любил ласки и когда его берут на руки. Сейчас ровно наоборот. Иногда как маленький ребёнок просится на руки. Любит сидеть у меня на коленях и чтобы его гладили.
ДОЧКА ПОДАРИЛА БРИТАНСКОГО КОТА САМА ВЫБРАЛА ЕМУ СЕЙЧАС 3-МЕСЯЦЕВ БЕГАЕТ ПО ДОМУ ИГРАЕТ ЛЮБИТ ЛАСКИ Мяукает когда что-то хочет сразу приручили к туалету Такой красивый и упрямый растёт но и умный не обижается
Моей Дурынде 10 лет. И я вовсе не хочу с ней прощаться! Она как всегда красиво сидит, ест и спит! И ещё храпит и пердит ужасно)
Я думала мы будем вместе дольше...
Нове повідомлення
Як часто Ви купуєте вихованцеві смаколики? *