Який корм обрати для французького бульдога?

23.02.2023

Французький бульдог - це невелика (середня вага — 14 кг) собака з доброзичливим характером, виразною мордочкою і характерною формою вух, що нагадують вушка кажанів.

Хоча назва породи вказує на Францію, ці бульдоги спочатку з'явилися в англійському місті Ноттінгемі, де "працювали" на фабриках, винищуючи полчища щурів. Згодом собаки перемістилися до Франції разом зі своїми господарями, які втратили роботу після науково-технічної революції. На французькій землі собачки здобули широку популярність серед представників знаті, а за породою міцно закріпилася назва «французький бульдог».

Ці розумні і добрі собаки відрізняються досить крихким здоров'ям, маючи цілий ряд схильностей до різних захворювань. Особливо схильні до недуг французькі бульдоги із зайвою вагою і / або вимушені харчуватися «неправильним» кормом. Тому, щоб продовжити життя свого улюбленця, необхідно подбати про збалансований раціон його харчування.

Сухий корм для французьких бульдогів

Меню «француза» в ідеалі має містити всі незамінні поживні речовини, які легко засвоюються організмом собаки. До того ж, якщо тварина має особливості щодо здоров'я, їх теж слід враховувати при виборі корму. Повноцінне корисне годування може не лише значно продовжити життя собаки, але й покращити зовнішній вигляд вихованця.

Харчування сухими кормами - оптимальний вибір для господарів, які не мають часу чи бажання щодня готувати своєму вихованцю «домашні обіди». Промисловий корм для французьких бульдогів, вироблений перевіреною компанією з використанням натуральних та безпечних інгредієнтів, цілком здатний полегшити життя власнику та забезпечити собаці весь необхідний набір поживних речовин.

ВАЖЛИВО! Французьким бульдогам, здебільшого схильних до алергій, розладів шлунку, корми економ-класу буквально протипоказані. Якщо ж ситуація не передбачає альтернативи, слід обов'язково вводити до «економного раціону» бульдога додаткові вітамінні комплекси, пробіотики, антигістамінні варіанти. Зрозуміло, це збільшить витрати на харчування, тому все ж таки краще зробити вибір на користь більш якісних кормів - як мінімум, преміум-класу (особливо, якщо собака літня).

Відповідні корми для французьких бульдогів широко представлені у продажу:

Натуральне харчування для французьких бульдогів

Як правило, початківці собаківники думають, що натуральне харчування, як мінімум різноманітніше, а як максимум, ще й корисніше. Насправді, це трохи не так. Рекомендованими складовими такого харчування є:

- Рис, гречка;
- Пісне м'ясо;
- Фрукти та овочі (морква, буряк, кабачок, огірок, яблуко).
- Кисломолочні продукти не вище 1% жирності, як ласощі. Потрібно розуміти, що ці продукти в першу чергу є джерелом білка, який тварина отримує сосновою їжею. Важливо! Лактоза після 3-місячного віку не засвоюється.

Так само важливим моментом є співвідношення білка та вуглеводів. У раціоні французького бульдога, як та інших собак, вуглеводів має бути 60-70%.

Так як при натуральному харчуванні фактично неможливо врахувати всі необхідні вітаміни та макро-мікроелементи, то ветеринарами рекомендується проводити курс (30 днів) мультивітамінів кожні 3 (три) місяці.

Чим годувати «француза» з харчовою алергією

Французькі бульдоги схильні до різноманітних алергій (як харчового, так і не харчового характеру) — цей факт завжди необхідно враховувати при виборі харчування. Харчова алергія може виявитися у вигляді одного або кількох з наступних симптомів:

• сверблячі подразнення на шкірі, висипання, почервоніння, зміна кольору шкіри до яскраво-рожевого;
• облисіння подразнених ділянок шкіри, поява лупи;
• надмірне газоутворення, діарея, блювання, шлункові кольки;
• почервоніння вушок;
• неприємний запах тіла собаки.

Алергія харчової природи може проявитися у бульдожки будь-якої миті, ставши реакцією як на нову страву, так і на звичне повсякденне харчування, оскільки харчові алергії мають накопичувальний характер. Пес може спокійно їсти якийсь продукт довгий час, а потім «ні з того ні з сього» відреагувати на нього алергією.
Уникнути харчових алергічних загострень допоможуть якісні сухі корми з позначкою «Гіпоалергенно», а також спеціальні дієти, які призначаються ветеринарним лікарем. Перед перекладом «француза» на спецдієту візит до ветлікаря є обов'язковим — це дозволить виключити інші види алергенів.
Основними харчовими алергенами для френчів є:

• дешеві корми економ-класу через надлишок у них барвників, ароматизаторів та інших не корисних компонентів — особливо сої та кукурудзи, одних із головних алергенів для французького бульдога;
• білки - насамперед курячий;
• деякі рослинні олії, молоко, яйця, риб'ячий жир та ін;
• продукти, категорично протипоказані «французам»: шоколад, будь-які спеції, продукти, що містять цукор та/або сіль, копчене або смажене м'ясо (риба).

У період дієти заборонено давати собаці вітамінно-мінеральні комплекси, ласощі, жувальні іграшки.

Годування цуценят французького бульдога

Годування цуценя французького бульдога сухими кормами має ті самі переваги, що й у дорослих тварин. У готовому харчуванні містяться всі необхідні речовини, мікроелементи та вітаміни, необхідні для здорового росту, розвитку та профілактики захворювань.

Відповідні корми для цуценят французьких бульдогів широко представлені у продажу:

Годування цуценя французького бульдога натуральним харчуванням

Загалом натуральне харчування цуценя французького бульдога схоже на харчування дорослої тварини (нежирне м'ясо, рис, гречка, морква, буряк, кабачок, огірок, яблука), при цьому є нюанси залежно від віку цуценя:

• У перший місяць життя вихованцю належить шестиразове харчування. Можна додавати нежирне молоко (у цьому віці лактоза ще засвоюється),
• кисломолочні продукти жирністю не більше 1%.
• У 2-3 місяці цуценя настав час переводити на три-чотириразове харчування. Поступово
відмовляючись від молочних продуктів.
• Піврічний собака переходить на дво-триразове годування.
• До року собаку переводять на дворазове харчування.

Важливо розуміти, що всі необхідні вітаміни та елементи для організму, що росте, натуральними продуктами компенсувати складно. Також дуже важливо завжди стежити за жирністю продуктів.

Рекомендовано вже з 2-3х місяців давати перший курс вітамінів з урахуванням потреби зростаючого організму цієї породи. Тим більше, що в 3,5 місяці щеня вперше виходить на вулицю і підкріплений вітамінами імунітет буде не зайвим.

Курс (тривалість – 1 місяць, частота – 1раз/3 місяці):

 

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення
Як часто Ви купуєте вихованцеві смаколики? *