Наявність глистів у собаки може стати причиною розвитку різних захворювань. Глисти можуть вражати практично всі органи тварини. Гельмінтоз (захворювання, викликане даними паразитами) дуже поширений і небезпечний, тому необхідно регулярно глистогонити собаку.
Вплив глистів на організм
Всі гельмінти діляться на 3 види: стрічкові, круглі і плоскі. Паразити згубно впливають на організм вихованця, можуть викликати інтоксикацію і руйнування внутрішніх органів. Гельмінти поглинають вітаміни, мінерали та інші корисні речовини з організму тварин, при цьому цуценята страждає найбільше.
Часто глисти потрапляють в організм вихованця з блохами. Тому, спочатку необхідно позбутися від бліх, а вже потім глистогінний вихованця. Якщо цього не зробити, то є велика ймовірність, що паразити з'являться знову.
Навіщо, коли і як часто потрібно глистогонити?
Ветеринари рекомендують ганяти глистів не менше ніж раз в 3 місяці. При високому ризику зараження-харчування сирими субпродуктами або м'ясом, рибою-дегельмінтизацію можна проводити частіше.
Варто розуміти, що неправильне застосування ліків може нашкодити вашому вихованцеві. У будь-якому глистогінному препараті міститься речовина, яка знищує паразитів. У разі сильного передозування більше 5-10 разів, низької якості препарату, обмежень у застосуванні по здоров'ю / віку собаки, діюча речовина препаратів може завдати шкоди тварині.
Навіть якщо собака добре себе почуває і у неї немає ознак гельмінтозу, то профілактика глистів проводиться раз в 3 місяці.
Щороку собакам роблять планові щеплення. Для підтримки імунітету тварини вакцинація дуже важлива. Перед щепленням обов'язково потрібно провести чистку тварини від глистів. Щеплення на деякий час знижує імунітет, а дегельмінтизація усуває фактори, які можуть зробити щеплення марною або навіть шкідливою і привести до надлишкових навантажень на імунну систему собаки. Рекомендовано проводити глистогон за 7-10 днів до вакцинації. За цей час препарат, призначений для домашніх тварин, вийде з організму, як і паразити, якщо вони були в незначній кількості.
Якщо ви плануєте в'язку, то провести чистку від глистів необхідно до початку тічки. Під час тічки ліки давати не можна. Оптимальний час для застосування лікарських засобів −15-20 днів до тічки.
Літнім собакам і вихованцям з проблемним здоров'ям чистку від паразитів необхідно проводити за участю ветеринарного лікаря. Після хвороби глистогонити можна тільки через 14 днів або дотримуючись рекомендацій ветеринара.
Якщо після подачі препарату у собаки розлад шлунка і в калі видно глистів, настійно рекомендовано звернутися до ветеринарної клініки, тому що це може говорити про гельмінтної інвазії. Пам'ятайте, самолікування або затягування походу до лікаря може привести до летального результату.
Вибір препарату
Всі антигельмінтики містять речовини, які вбивають дорослі форми паразитів, а деякі включають і личинкові форми. Більшість препаратів однаково дієві при грамотному застосуванні. Як правило, чим якісніше препарат, тим ефективніше буде профілактика і лікування.
Господар може вибрати для себе найбільш зручний спосіб профілактики-таблетки, краплі на холку або суспензії, наприклад:
Розрахунок правильної дози ліків робиться, учіттивая вага тварини, строго дотримуючись інструкції. Глистогінний не можна давати в зразкових пропорціях. Занадто мала доза не виведе паразитів, а надто велика може нашкодити.
Прив'язки до основного прийому їжі, як правило, у препаратів немає. Ліки можна всього давати з невеликою порцією їжі, щоб перебити смак препарату.
Рекомендовано через пару годин після прийому глистогінного дати адсорбент Пресорб або Атоксил ВП.
Добрый день. Рекомендуем обратиться в ветеринарную клинику для назначения курса лечения гельминтной инвазии. Самолечение может сильно навредить собаке.
Добрый день. Рекомендуем обратиться в ветеринарную клинику для назначения курса лечения гельминтной инвазии. Самолечение может сильно навредить собаке.
Добрый день. Рекомендуем посетить ветеринара для консультации/ уточнения диагноза/ сдачи анализов (при необходимости)/ расписанной схемы лечения (при необходимости), учитывая анамнез. Обязательно сообщите врачу название препарата, которым глистовали.
Добрый день. У щенка симптомы гельминтной инвазии – собака отравлена продуктами жизнедеятельности глистов. Рекомендуем Вам срочно обратиться к ветеринарному врачу, который после осмотра назначит схему лечения препаратами.
Добрый день. Блоха с укусами переносит личинки глистов. Блошиная инвазия часто сопровождается гельминтной. И может привести к летальному исходу. Глисты могут выходить и полуживые(отравленные) и мертвые. Как правило 3-х дней глистования достаточно для выведения взрослых особей. На 10-й день разовый повтор препарата для выведения взрослых особей, появившихся из яиц гельминтов, которые выводились первыми. В дальнейшем следует придерживаться схемы обработки (от блох раз в 28 дней, от глистов раз 3 месяца). Для собак которых часто моют (Шпицы, Йорки) рекомендуется подбирать таблетки от блох.
Добрый день. Консультацию лучше получить у ветеринара, который ведет собаку. Лечащий врач, подберет антигельминтное средство, схему профилактики/лечения и правильную дозировку, согласно истории болезни и уже назначенным препаратам.
Добрый день. 1.Взвесить животное. 2.Купить проверенное средство (варианты есть в статье), проглистовать, соблюдая дозировку согласно весу. 3.После подачи препарата подождать 3-4 часа и дать животному сорбент (ветеринарный Атоксил). 4.Внимательно наблюдать за животном в течении суток. В случае плохого самочувствия обратиться в ветклинику. 5.В дальнейшем соблюдать нормы обработки животного.
Добрый день. Запах из пасти может быть еще связан с неправильным кормлением. Как признак начинающихся проблем с жкт. Рекомендуется согласовать рацион с ветеринаром.
Добрий день. Краще звернутися до ветеринарного лікаря. Ветеринар підбере потрібні препарати, які відповідають ситуації (вік цуценят, лактуюча мама).
Добрый день. Разовое применение каплей на холку от гельминтов проводится в профилактических целях. У Вашего питомца гельминтная инвазия, необходимо СРОЧНО обратиться в ветеринарную клинику.