Чи можна тримати рибок без компресора?

10.10.2017

Початківці акваріумісти часто не замислюються про важливість додаткового обладнання для утримання декоративних риб в придатній для них середовищі проживання. Жодна жива істота не обходиться без кисню, в тому числі і водні мешканці. Тому важливо забезпечити аерацію води, що позитивно впливає на життєдіяльність вихованців, стабілізуючи окислювально-відновні показники.

Обладнання для підтримки кисню в акваріумі і важливість його використання

Рыбки

Акваріум являє собою живу систему, де має підтримуватися біологічну рівновагу. Водні рослини і поживні грунти всіляко сприяють насиченню води киснем, але в недостатній кількості. Повітря з атмосфери також погано проникає через її товщу, тому акваріум повинен насичуватися киснем штучно, інакше його недолік може привести до загибелі вихованців.

Створити придатне середовище проживання для рибок, що вимагають кисень, допоможе повітряний фільтр і компресор. Також виробники пропонують різного типу аератори в якості допоміжного обладнання. Можна використовувати один з видів апаратів для маленьких ємностей або об'єднати їх в одну систему для акваріумів великих розмірів, так як кожен аератор виконує певну функцію:

  • Компресор-являє собою пристрій з двома регульованими каналами подачі повітря. При компактності габаритів забезпечує насичення киснем до 200 літрів води.
  • Корундовий розпилювач-має точкову дію, розпорошуючи повітря в конкретно встановленому місці. Можуть бути виконані у вигляді морських виробів.
  • Пористі трубки-створюють повітряну завісу через дрібні отвори на поверхні. При великій довжині вимагають підключення до компресора високої потужності.

Деякі ситуації виключають можливість наповнення води бульбашками повітря. Зокрема, коли екстрено вимикається електроживлення, передбачена тривала транспортування вихованців або необхідно провести повну чистку акваріума. В такому випадку виникає питання: чи можуть рибки обходитися без компресора? З огляду на те, що у воді зберігається достатня кількість молекул кисню, то рибки можуть обійтися без штучної аерації багато годин поспіль, підпливаючи до поверхні і заковтуючи атмосферне повітря.

Якщо ситуація прийняла затяжний характер, то проблему кисневого голодування рибок можна частково виправити за допомогою заміни невеликої кількості води на свіжу воду з-під крана. Також можна додати в акваріум аптечну перекис кисню 3% (з розрахунку 4 мл на 10 л води). Це поліпшить стан риб, тому на деякий час вони продовжать плавати на звичній для них глибині.

Акваріумні рибки, які не потребують кисню

Більшість водних мешканців дихають зябрами, заковтуючи ними кисень, але деякі види акваріумних вихованців можуть обходитися без аерації. Для повноцінного існування їм необхідний лише атмосферне повітря. Вони дихають шкірою за допомогою наповнення повітрям плаваючого міхура або за допомогою спеціального органу (зябрового лабіринту). Початківцям акваріумістам буде корисно знати, які рибки можуть обходитися без компресора:

  • Сімейство в'юнових-відрізняються довгим тілом, розмір якого може досягати 15 см, відносяться до донних риб. Люблять дрібний грунт, різні укриття, а також мають яскравий і строкатий забарвлення.
  • Сімейство сомових-налічують безліч видів, довжина тіла деяких з них досягає декількох метрів. Невибагливі у догляді, допомагають в очищенні акваріума, а також ведуть донний спосіб життя.
  • Сімейство лабіринтових-півник, гурамі, макропод, ляліус. Здатні виживати в самих неблагополучних умовах, самостійно захоплюючи повітря з поверхні води. Мають різні розміри (залежно від виду — від 2,5 до 70 см), привертають увагу різноманітністю форм і забарвлення.

Навіть при наявності такого органу, як лабіринт, або здатності дихати повітрям через тіло, всім акваріумним рибкам необхідна додаткова аерація і фільтрація, так як без кисню не буде працювати азотний цикл, а біологічну рівновагу порушиться.

Коментарі

Падскажите а мальки могут пражить без воздуха если да то сколька

Добрый день. Недостаточно информации для консультации. Уточните, пожалуйста, мальки каких рыбок? В какой емкости?

Спасибо вы мне помагли
Нове повідомлення
Як часто Ви купуєте вихованцеві смаколики? *