Варіантів внутрішнього наповнення акваріума може бути сотні тисяч, для цього виробники декоративних елементів пропонують всі можливості. Можна створити унікальний підводний світ для риб, втілюючи кращі фантазії і докладаючи мінімум зусиль. Чи потрібен грунт для оформлення? З огляду на те, що він служить середовищем проживання для корисних мікроорганізмів, він є основою для водних рослин, а біологічна роль будь-якого субстрату просто неоціненна для акваріумного життя.
Крім естетичної функції, акваріумний субстрат виконує роль своєрідного фільтра. Він нейтралізує отрути, які утворюються в результаті розпаду і гниття залишків корму і виділень риб. Щоб вибрати правильний грунт, потрібно визначити, які Риби будуть населяти акваріум, і чи будуть присутні в ньому рослини. Матеріали для оформлення дна поділяються на три основних види:
Розмір частинок грунту також визначається видами риб і рослин, які будуть населяти Акваріум. Наприклад, не варто купувати великий субстрат, якщо є риби, які люблять рити дно, а дрібнозернистий грунт не підходить для водних рослин, коріння яких будуть загнивати при малій циркуляції води і повітря. Купувати матеріали потрібної фракції і кольору найкраще в спеціалізованому магазині, де всі грунти запропоновані двома категоріями згідно з їх властивостями:
Нерідко виробники пропонують акваріумістам пофарбований водостійкими фарбами грунт, який привертає увагу яскравою кольоровою гамою. Він може бути небезпечний для риб і рослин, оскільки виділяє шкідливі речовини. Саме тому такий матеріал краще не купувати для оформлення дна.
Остаточно вирішивши, який субстрат краще для вашого акваріума, необхідно визначитися з його кількістю. Початківці акваріумісти часто задаються питанням: скільки потрібно грунту, щоб він не закисав і не створював занадто великий тиск на стінки акваріума? Варто розвіяти сумніви з приводу зайвого навантаження, так як вага будь-якого обраного субстрату розподіляється рівномірно по дну.
Розглядаючи другий випадок-закисание грунту, можна з упевненістю сказати, що даний процес дуже рідко простежується, враховуючи те, що в ємностях з рослинами часто використовується нейтральний субстрат середньої фракції. Навіть якщо обраний дрібний пісок, то він буде застосовуватися в якості одного з шарів, що забезпечує його нормальне функціонування. Залишилася головне завдання-укладання грунту. Рекомендується робити це в кілька етапів:
Робити укладку потрібно розважливо, заздалегідь передбачивши рельєф, оскільки будь-яке подальше втручання у формуванні дна не представляється можливим. Якщо не планується висаджування рослин і Акваріум оформляється виключно для проживання риб, то в якості дна може бути використаний матеріал одного виду, навіть штучний. Головне, щоб він не приносив шкоди рибам і забезпечував зручність в чищенні.
Щоб підтримувати здорове середовище проживання для акваріумних риб і рослин, потрібно обов'язково проводити чистку. Даний процес виконується за допомогою спеціального пристосування-шланга з циліндричною лійкою на одному кінці і механічним насосом на іншому. Його звично називають сифоном, він забезпечує зручність у використанні без шкоди для риб і рослинності.
Якщо дно акваріума засаджено рослинами, то глибоку чистку робити не рекомендується. Скупчується в грунті мул забезпечує рослинність поживними властивостями, тому прибирати його небажано. Досить сифонити лише верхній декоративний шар з дрібнозернистого піску. Дрібні частинки можуть легко проникати через фільтр обладнання, тому рекомендується досипати нову порцію чистого піску тонким шаром.
Заміну води з чищенням необхідно виконувати не рідше одного разу на 7 днів. Це можуть бути два різних процесу, різниця полягає лише в глибині чистки. Сифонити тільки дно можна і частіше, доливаючи необхідну кількість води по завершенню процесу. Таким чином, видаляються продукти життєдіяльності риб, залишки їжі і накопичився мул. Вибір правильного грунту і належний догляд за ним забезпечать в акваріумі біологічну рівновагу.
Не знайдено дописів